J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija
Par skoluAktivitātesFotogalerijaBibliotēkaAvīzeSkolas dokumentiSkolēniemVecākiemStundu sarakstsE-žurnālsPL

SKOLĒNI APCIEMOJA BUDEPEŠTI ERASMUS PROJEKTA IETVAROS

2023-10-12 12:23:07

Erasmus projekta “Interaktīvais un iekļaujošais kultūras mantojums” ceturtā mācību mobilitāte norisinājās 2.- 6.oktobrī projekta nosaukumam atbilstošā vietā – ar greznu kultūras mantojumu bagātajā Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā.

Mūsu skolas septiņiem skolēniem no 10. un 12.kl. bija nedēļa, lai padziļinātu savas zināšanas par sociālo iekļaušanu, citu valstu kultūras mantojumu un uzlabotu savas komunikācijas un sadarbības prasmes.

Mācību mobilitātē kopumā piedalījās 33 dalībnieki no projekta partnervalstīm - Igaunijas, Latvijas, Spānijas, Portugāles - un apmēram 30 skolēni no uzņemošās valsts. Pie projekta galvenās tēmas – iekļaušanās - skolēni darbojās, piedaloties nodarbībā par to, kā dzīvo neredzīgie cilvēki, apmeklēja kafejnīcu, kurā strādā cilvēki ar īpašām vajadzībām, un izveidoja video par projekta himnu zīmju valodā.

Viens no svarīgākajiem projekta uzdevumiem bija izmēģināt vietnē ActionBound ungāru skolēnu izveidotās interaktīvās spēles par Budapeštas kultūrvēsturisko mantojumu, kuras nākotnē izmantos arī citi tūristi un pilsētas viesi.

Šīs mobilitātes apakštēma bija transports, dalībnieki ir izmēģinājuši ne tikai tradicionālos transporta veidus, kā tramvajs, autobuss, metro, bet arī lidoja ar gaisa balonu, brauca ar funikulieri, pa šaursliežu bērnu dzelzceļu un karieti, kas pārveidota par velosipēdu. No iespaidīgākajām vietām apmeklējām vareno parlamenta ēku ar VR brillēm, Budas cietoksni un Ilūziju muzeju. Vakaros projekta dalībnieki tīklojās pie vakariņu galda, bet pēc vakariņām skolēni tikās neformālā gaisotnē, jo visi dzīvoja vienā viesnīcā.

Mobilitāte Budapeštā sniedza iespēju vienlaikus ienirt bagātajā Eiropas valsts vēsturē, izbaudīt gleznainās ainavas un iepazīties ar ungāru tautas kultūras vērtībām. Paldies Erasmus programmai par fantastisku iespēju un tik nozīmīgu pievienoto vērtību katra projekta dalībnieka profesionālajā un privātajā dzīvē.

Informāciju sagatavoja

projekta koordinatore

Anna Beļska