J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija
Par skoluAktivitātesFotogalerijaBibliotēkaAvīzeSkolas dokumentiSkolēniemVecākiemStundu sarakstsE-žurnālsPL

NOSLĒDZIES POĻU UN LATVIEŠU ESTRĀDES DZIESMU KONKURSS

2022-04-04 12:20:45

Dziedāt var katrs, bet labāk to dara tie, kam piemīt talants. Latgalē tādu bērnu netrūkst. Par to varēja pārliecināties XVIII Poļu un latviešu estrādes dziesmu konkursa laikā. Šogad pēc divu gadu pārtraukuma konkurss atkal norisinājās klātienē.

Konkursam ir ilga vēsture. Daudzu gadu garumā uz Poļu kultūras centra skatuves kāpa ap 300 solisti un tika izdziedātas ap 600 poļu un latviešu dziesmas. Konkursa mērķis ir jauno talantu atklāšana, kā arī poļu un latviešu dziesmu popularizēšana.

Poļu un latviešu estrādes dziesmu konkurss norisinājās jau 18. reizi. Ar savu dziedātprasmi klausītājus priecēja dziedātāji trijās vecumu grupās:

A gr. – 6– 9 gadi;

B gr. – 10 - 14 gadi;

C gr. –15 - 19 gadi.

Dalībnieku sniegumus vērtēja konkursa žūrija: jaukā kora "Latgale" diriģente Anita Zarāne, dziedātāja un vokālās studijas "Wonderland" vadītāja Alise May, pūtēju orķestra "Daugava" diriģents Arnolds Grīnberts.

Konkursa rezultāti ir sekojoši:

Vecuma grupā no 6. līdz 9. gadiem:

I. vieta – Nikola Klimone /Rēzekne/

I. vieta – Kira Kigitowicz /Rēzekne/

II. vieta – Evija Razguļājeva / Daugavpils/

III. vieta – Katrīna Užule /Daugavpils/

Vecuma grupā no 10. līdz 14 gadiem:

I. vieta – Agrita Fjodorova /Rēzekne/

II. vieta – Alina Prokofjeva /Daugavpils/

III. vieta – Liene Indriksone /Rēzekne/

III. vieta – Kirils Briga /Rēzekne/

Vecuma grupā no 15. līdz 19. gadiem:

II. vieta – Linda Līze Putāne /Daugavpils/

III. vieta – Elionora Tumanovska /Daugavpils/

Konkursa uzvarētāji un dalībnieki saņēma diplomus, pateicības un balvas. Poļu kultūras centrs izsaka pateicību visiem dalībniekiem par aktīvo iesaisti, kā arī sirsnīgi pateicas pedagogiem, kuri veltīja savu laiku, lai sagatavotu bērnus konkursam: Dacei Višai no Rēzeknes, Irinai Grinbertai, Anitai Putānei, Viktorijai Seļickai un Tatjanai Vucānei no Daugavpils. Konkursa organizatori izsaka pateicību arī fondam “Pomoc Polakom na Wschodzie” par atbalstu.