J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija
Par skoluAktivitātesFotogalerijaBibliotēkaAvīzeSkolas dokumentiSkolēniemVecākiemStundu sarakstsE-žurnālsPL

“RUNĀJOŠĀS SIENAS” UN IZSTĀDES, KAS STĀSTA PAR DZĪVI SĀKUMSKOLĀ.

2022-03-07 12:05:40

Viesojoties sākumskolā, nav grūti uzminēt, ar ko nodarbojas un par ko domā bērni. Uzmanību piesaista sienas, tematiskie stūrīši, izstādes skolas gaitenī. Vides iekārtojums, kas veicina mācīšanos, ir būtisks, lai rosinātu bērnus domāt un iesaistīties mācību plānošanā un īstenošanā, un tā dēvētās “runājošās sienas” ir viens no vides iekārtojuma elementiem, kas ļauj uzskatāmi ieraudzīt darāmo, paveikto un apgūto, t. i., padara mācīšanos ieraugāmu un saprotamu.

Izliktie attēli, fotogrāfijas par tematu, kopīgi rakstītie aktuālie vārdi un pārdomu kartes iedvesmo un rosina izzināt. Atgādņu (īss simbolisks atbalsts), burtu, ciparu, vārdu kartīšu un dažādu tabulu izmantošana palīdz darboties patstāvīgi, attīstīt pašvadītas mācīšanās prasmes: spēju pašam atrast informāciju, meklēt risinājumu, pārdomāt izdarīto un plānot turpmāko darbību, priecāties par paveikto. Grupas vienošanās vizuāla attēlošana atbalsta pilsoniskās līdzdalības prasmju attīstību – prasmi pašam sekot grupas noteikumu ievērošanai. Darbojoties kopā ar citiem “runājošo sienu” veidošanā un izmantošanā, bērni attīsta sadarbības prasmes: spēju strādāt ar kopīgu mērķi un uzņemties atbildību. Veidojot un izmantojot “runājošās sienas”, bērni apgūst prasmes dažādās mācību jomās, piemēram, lasīt un rakstītprasmi (valodu joma), prasmi skaitīt un attēlot skaitu ar cipariem (matemātikas joma), prasmi aprakstīt augu, dzīvnieku un sēņu pazīmes (dabaszinātņu joma), prasmi mērķtiecīgi izmantot un kombinēt mākslinieciskās izteiksmes līdzekļus (kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā joma).

Mērķtiecīgi iekārtota vide ne tikai rada patīkamu, pozitīvu gaisotni, bet arī paaugstina mācīšanās motivāciju, atbalsta un veicina bērna mācīšanos, piederības izjūtu un atbildību.

Paldies sākumskolas skolotājiem, skolas atbalsta speciālistiem un tehniskajiem darbiniekiem par radošumu, pacietību un rūpēm skolas vides iekārtošanā!