Za nami I Szkolny Turniej Języka Polskiego! Wyczekiwany ze zniecierpliwieniem zarówno przez organizatorów – klasy 7., jak i uczestników – klasy 3. Wydarzenie, oparte
na współpracy między klasami oraz zasadzie przekazywania wiedzy młodszym przez starszych, miało miejsce 27 marca br. w sali widowiskowej Państwowego Gimnazjum Polskiego
im. Józefa Piłsudskiego w Daugavpils.
Celem spotkania miało być przede wszystkim sprawdzenie swoich umiejętności
z języka polskiego – w atmosferze zabawy, ale też z nutką rywalizacji i pod presją czasu (żarty się skończyły!). Każda z grup, na które zostali podzieleni trzecioklasiści, przechodziła kolejno przez rozstawione stacje. A tam… siódmoklasiści w roli opiekunów, autorów zadań
i pomocnych doradców (podpowiedzi nie były zabronione). Maluchy rozwiązywały krzyżówki i zagadki, szukały słów w wykreślankach, podpisywały rysunki, grały w memory. Szczególne uznanie niektórych zyskały tematy warzywno-owocowe, innych – ortograficzne. Na każdej stacji grupy zdobywały punkty za poprawnie wykonane zadania. Zwycięzców zmagań językowych wyłoniono na podstawie zliczonych punktów. Czekają na nich drobne upominki. Każda klasa dostanie dyplom. Uczniowie klas 7. oprócz słodkiego podziękowania otrzymali „bonusy” na języku polskim. Nie mogło być inaczej!
I Szkolny Turniej Języka Polskiego to kolejna okazja do spotkania z językiem polskim – na wesoło i w formie zabawy. A przecież tak najskuteczniej! Dziękujemy trzecioklasistom za radość i zaangażowanie, siódmoklasistom – za dodatkową pracę i poświęcony czas. Było warto!