* J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija * Państwowe Gimnazjum Polskie im. J. Piłsudskiego w Daugavpils * Даугавпилская польская государственная гимназия им. Ю.Пилсудского * J.Pilsudska Daugavpils state polish gymnasium *
O nasAktualnościGaleriaBibliotekaGazetka szkolnaDla rodzicówPlan lekcjiDziennik elektroniczny LV

Z życia szkoły
Harcerze
Samorząd uczniowski
Ostatnie zdjęcia

KONTAKT
Varšavas iela 2, Daugavpils, Latvija

Dyrektor: 65451003,
sekretariat: 65451001,
Tel. dyżurny: 65437919,
fakss:: 65437901
E-mail:dpolvsk@apollo.lv
E-mail:dpolsekretare@apollo.lv

KONKURS RECYTATORSKI "KRESY 2019" - WYNIKI ELIMINACJI SZKOLNYCH [2019-10-18 20:02:27]

Dnia 16 października 2019 r. w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego „Kresy”.

Przystąpiło do niego łącznie 25 uczniów Polskiego Gimnazjum im. J. Piłsudkiego w Daugavpils.

Konkurowali w 3. kategoriach: 8-12 lat, 13-15 lat i 16+.

Uczestnicy prezentowali wysoki poziom, komisja w składzie: Irena Apeine, Anita Perlińska i Marzena Bernacka-Basek miała nie lada problem, wiedząc, że do centralnego etapu mogą przejść zaledwie 2 osoby w każdej kategorii.

W kategorii 8-12 lat

1. miejsce zajęły ex aequo: Milana Saveiko i Margarita Radivanowicza,

2. miejsce - Ewelina Bogdanowa,

3. miejsce - Elizabeta Lipinja.

W kategorii 9-15 lat

1. miejsce zajęły ex aequo: Sabina Tuziko i Diana Apeine,

2. miejsce – Agneta Zimova,

3. miejsce – Kristian Dobkiewicz.

Natomiast wśród uczestników 16+

1. miejsce zajęli Jasmina Zile i Władysław Kawecki,

2. miejsce - Adam Kozaczonek i

3. miejsce - Władysław Dobkiewicz.

Wyróżnienia zdobyli: Sofija Bielska, Sofija Afanosjeva, Karina Upenice, Denis Obolewicz i Ksenja Kalinina.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym. Niezmiennie podziwiamy Wasze chęci, zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowania do konkursu recytatorskiego.

Lista osób, które zmierzą się ze swoimi rówieśnikami z innych polskich szkół w etapie centralnym: Milana Saveiko, Margarita Radivanowicza, Sabina Tuzika, Diana Apeine, Jasmina Zile i Władysław Kawecki.

Tym razem, 23 listopada 2019 roku, przed białostocką komisją, zaprezentują dwa utwory w języku polskim. Do konkursu przygotują ich szkolni poloniści: Lidia Łapkowska, Irena Apeine, Anita Perlińska i Marzena Bernacka-Basek.