logo
Par skoluAktivitātesFotogalerijaBibliotēkaAvīzeSkolas dokumentiSkolēniemVecākiemStundu sarakstsE-žurnālsPL

JAUNUMI BIBLIOTĒKA!

101 aktivitāte brīvā dabā / teksta autore Sūzana Heiza ; no angļu valodas tulkojusi Andra Muceniece ; redaktore Dace Markota ; Šahīda Mahmuda ilustrācijas. - Rīga : Zvaigzne ABC, [2019]. - 1 sējums (nenumurētas lpp.) : ilustrācijas ; 22 cm. - Gribat zināt, cik daudz aktivitāšu varat izpildīt? Tad ķeraties klāt grāmatai un soli pa solim sāciet pildīt dotos uzdevumus - izgrebt Halovīna ķirbi; doties dabas objektu medībās; aprēķināt, cik tālu ir negaiss; ziņot ar kabatas lukturīti; izveidot gliemežvāku zvēriņus; apgūt senu ķīniešu spēli; spēlēt pudeļu stabules; taisīt balona raķeti vai dubļu seju; nosūtīt ziņu ar semaforu; maisiņā audzēt zemenes; uztaisīt oļu domino; palaist izpletni; izveidot ziedu herbāriju; uztaisīt vēja zvanu; braukt pa viļņiem; sarīkot glāžu sacensības. Atzīmējot izpildīto, beigās uzzināsit, cik daudz spējat izpildīt. . - Teksta autore un ilustrāciju autors uzrādīti resursa pēdējā lappusē.

Vilcene un atraitnis / Leons Briedis ; redaktore Gundega Blumberga ; māksliniece Katrīna Vasiļevska. - [Rīga] : Dienas Grāmata, [2019]. , ©2019. - 215, [1] lpp. ; 21 cm. Lai atgūtos no zaudējuma, atraitnis viens pats vada laiku Rumānijas Karpatu kalnos un nakšņo pamestā mednieku būdā. Mežonīgajos klaiņojumos viņa vienīgā pavadone un sarunu biedrene ir vilcene, kuru viņš dēvē par mežalaņķīti. Meistarīgi savienojot tagadni ar pagātni, autors panāk iedarbīgu profānā un sakrālā unisonu. "Nav nekā personiskāka par zāli, kokiem, putniem, debesīm." Cilvēka apziņai metot laika cilpas, arī atmiņas tādas ir. Romāna dinamiskais un pašironiskais vēstījums ir dziedinošas, barokāli bagātīgas dzimtās valodas, notikumu un dažādu kultūru herbārijs, un laiks tajā tapis pagalam vielisks, vīna glāzē ārdās vērsis, dzīve versmo, vārds augšāmceļ, mīlestība ir nemirstīga.

Ragana manā skapī : romāns / Gatis Ezerkalns ; Artūra Bērziņa vāka dizains. - Rīga : Zvaigzne ABC, [2019]. - [Jelgava] : Jelgavas tipogrāfija. , ©2019. - 543, [1] lpp. ; 21 cm. - Bibliogrāfija: 539.-[544.] lpp. - Līnai Krastai ir divdesmit seši gadi, ir draugs un labs darbs reklāmas aģentūrā. Dzīve šķiet rimta, pat nedaudz vienmuļa. Taču kāds negaidīts telefons zvans maina itin visu. Līnai jāatgriežas Vidzemes lauku mājās, kurās pavadīta bērnība, un jāmēģina atminēt baiss noslēpums, kura saknes slēpjas tālu pagātnē... Kāpēc vecā māja čīkst un brakšķ visos stūros? Ko glabā meitenes bērnudienu bieds – priekšnama skapis? Kas īsti ir kaimiņiene, kuru visi dēvē par Zāļu veceni? Un kas īsti pirms daudziem gadiem notika senajā kapukalnā?.

Vakara pasaciņas dumpīgām meitenēm : 100 stāsti par izcilām sievietēm / Elēna Favilli, Frančeska Kavallo ; no angļu valodas tulkojusi Renāte Punka ; literārā redaktore Gundega Vaska. - Rīga : Jāņa Rozes apgāds, [2018]. - Jelgava : Jelgavas tipogrāfija. , ©2018. - 223, [1] lpp. : ilustrācijas ; 25 cm. - Šis darbs ir radoša dokumentālu faktu interpretācija - sirsnīgu un pārdomas rosinošu stāstu apkopojums, ko iedvesmojušas simts varonīgu sieviešu dzīves un darbi. Grāmatā nav sniegts izsmeļošs pārskats par šo sieviešu biogrāfijām un sasniegumiem. - 5.-7. kl. - Ziņas par autorēm: 223.-[224.] lpp.

Vakara pasaciņas dumpīgām meitenēm 2 : 100 stāsti par izcilām sievietēm / Elēna Favilli, Frančeska Kavallo ; no angļu valodas tulkojusi Renāte Punka ; literārā redaktore Gundega Vaska. - Rīga : Jāņa Rozes apgāds, [2019]. - Jelgava : Jelgavas tipogrāfija. , ©2019. - 224, [1] lpp. : ilustrācijas ; 25 cm. - Šis darbs ir radoša dokumentālu faktu interpretācija - sirsnīgu un pārdomas rosinošu stāstu apkopojums, ko iedvesmojušas simts varonīgu sieviešu dzīves un darbi. Grāmatā nav sniegts izsmeļošs pārskats par šo sieviešu biogrāfijām un sasniegumiem. - 5.-7. kl. - Ziņas par autorēm: 222.-[224.] lpp.

Attēlu vēsture bērniem / Deivids Hoknijs, Mārtins Geifords ; il.: Rouza Bleika ; tulk. latviešu val.: Renāte Punka. - Rīga : Jāņa Rozes apgāds, [2018]. - 128 lpp. - Rādītājs: 127. lpp. - Oriģ. nos.: Hockney, David. A History of Pictures for Children.

Mīlestība : stāstu un eseju izlase / Nora Ikstena ; autores atlase un sastādījums ; Aivars Vilipsōns, grafika ; Katrīna Vasiļevska, dizains. - Rīga : Dienas Grāmata, [2019]. , ©2019. - 211, [2] lpp. : ilustrācija ; 21 cm. - Rakstniece Nora Ikstena savā apaļas jubilejas gadā nāk pie lasītājiem ar īpaši atlasītu stāstu un eseju izlasi. Mīlestība ir ceļš, ko autore rauga kā cilvēkam iespējamo tapšanu par personību — rimti atzīstot un pieņemot visu, kas šķietami lieks dvēseles mieram: gan sāpes, pazemojumu, noraidījumu un izmisumu, gan pārvarīgas alkas un plosošas vēlmes.

Suņa dzīve : stāsti un suneti / Nora Ikstena ; ilustrācijas: Vilipsōns ; redaktore Bārbala Simsone ; dizains: Katrīna Vasiļevska. - Rīga : Zvaigzne ABC, 2019. - [Jelgava] : Jelgavas tipogrāfija. , ©2019. - 90, [5] lpp. : ilustrācijas ; 22 cm. - Kaut gan viņa bija piedzimusi kā suņu meitene, iespējams, viņa bija cilvēku meitene. Jo viņa juta savas saimnieces silto un skumjo sirdi, kā to jūt cilvēki. Un viņa saņēma tik lielu cilvēkmīlestību, ka suņa sirdī vien tai bija par maz vietas. Tāpēc Frīdas sirds pamazām kļuva par cilvēka sirdi. Šī grāmata ir veltījums Dzilvēkam. Tā nav drukas kļūda. Dzīvnieks un cilvēks: stipra un uzticama vienība.

Pāris metru zem ūdens : stāsti / Ramona Indriksone; Kristas Jūlijas Kreišmanes vāka dizains ; redaktore Ieva Melgalve. - Rīga : Zvaigzne ABC, [2019]. - [Jelgava] : Jelgavas tipogrāfija. , ©2019. - 204, [2] lpp. ; 21 cm. - Ramonas Indriksones stāstiem raksturīgi psiholoģiski precīzi un niansēti portreti, bieži vien ar līdzjūtību pievēršoties "dzīves pabērniem". Autorei piemīt savdabīgs izteiksmes veids, kas apvieno vienkāršu, saprotamu valodu ar niansētiem noskaņu zīmējumiem. Ar šo grāmatu latviešu literatūrā ienāk drosmīga autore, kura nevairās runāt par dzīves tumšajām pusēm atklāti, bez pārspīlējumiem un ar dziļu izpratni par sarežģītām situācijām un raksturiem, kuru sadures punktos veidojas gan traģiski, gan traģikomiski notikumi.

Uzvāri man pasaciņu! / Majda Korena ; ilustrējusi Agata Dudeka ; no slovēņu valodas tulkojusi Māra Gredzena ; redaktore Inese Zandere. - [Rīga] : Liels un mazs, 2018. - [Rīga] : liels un mazs, [2018]. - [Jelgava] : Jelgavas tipogrāfija. , ©2018. - 29, [2] lpp. : ilustrācijas ; 27 cm. - (Mūsu mazā bibliotēka). - Pirmsskolas vecuma bērniem. - Ziņas par autori: vāka 4. lpp.

Saulesbrāļi : garstāsts / Ēriks Kūlis ; Kristas Jūlijas Kreišmanes vāka dizains ; redaktors Aldis Vēvers. - Rīga : Zvaigzne ABC, [2019]. - Rīga : Poligrāfists. , ©2019. - 174, [1] lpp. ; 21 cm. - Liepājas rakstnieka Ērika Kūļa garstāsts "Saulesbrāļi" noslēdz prozas daiļdarbu idejisko triloģiju, kurā ietilpst apgādā publicētie romāni "Vecīt, bez komentāriem..." un "Atsaldētais". Rakstnieks nepaguris aicina iedziļināties to cilvēku domāšanā, kuru rīcība nav savienojama ar sabiedrības ierastajiem priekšstatiem par tikumību, un rāda, ka viņi dzīvo tepat, starp mums.

Meža meitene Maija / Viesturs Ķerus ; mākslinieks Didzis Upens ; mākslinieciskā redaktore Rūta Briede ; Redaktore Inese Zandere. - Rīga : liels un mazs, 2019. - 94, [1] lpp. : il. “Meža meitene Maija” ir humāna un jūtīga, bet ne sentimentāla, no klišejām brīva, zināšanās balstīta proza. Sapludinot paša bērnībā piedzīvoto, savu bērnu dzīves epizodes un biologa zināšanas, viņam izdodas radīt dzīvas, ticamas ainas, kas var palīdzēt ģimenēm veidot cieņpilnas attiecības ar dabu. Vērtīgs papildinājums, kas paplašinās bērnu zināšanas par Latvijas putniem, ir tipiskāko, dažādiem gadalaikiem raksturīgo putnu balsu ieraksti, ko lasītāji var noklausīties, aktivizējot grāmatā iedrukāto QR kodu. Putnu balsu ierakstu autors ir ornitologs, putnu balsu ieskaņojumu speciālists Edmunds Račinskis.

321 supergudrs fakts kas jāzina, pirms paliek 13 / Matilda Māstersa ; ilustrācijas: Luīze Perdjūsa ; no holandiešu valodas tulkojis Mārtiņš Erminass ; redaktore Vita Aišpure. - [Rīga] : Madris, [2019]. - 287 lpp. : ilustrācijas ; 24 cm. Zinātne. Izgudrotāji. Anatomija. Dabaszinātnes. Pārtika. Sports. Valoda un valodas. Pasaules vēsture. Ceļojumi. Dažādi fakti. Darbi bērniem.

Visas sēdvietas izpirktas : stāsti / Ligita Paegle ; Arņa Kilbloka vāka dizains ; vāka attēlu autors Toms Kalninskis ; redaktore Daina Grūbe. - Rīga : Zvaigzne ABC, [2019]. - [Jelgava] : Jelgavas tipogrāfija. , ©2019. - 239, [1] lpp. ; 21 cm. - Ligita Paegle raksta kopš bērnības, bet tā nopietnāk - pēdējos piecus gadus, turklāt tikai un vienīgi ironiskā garā. Pirmā grāmata ir neparasts un interesants ironisko stāstu krājums. Par savu stāstu varoņiem un nevaroņiem, kuru dzīves ikdiena un īpaši notikumi vijas cauri krājumam, pati autore raksta: "Ir tādi personāži, kam pietiek ar vienu stāstu, un ir citi, kas baksta autoram sānos un pieprasa vēl, jo, redz, viņi atkal ir kaut ko sastrādājuši. Tad autoram neatliek nekas cits kā to visu pierakstīt. Un vēl ir tie, kas apvainojušies, jo nav dabūjuši galvenā varoņa titulu. Tā šie tēli brīvi staigā pa krājumu, neparastos veidos risinādami savas parastās problēmas".

Klusētājs. Proza / Jānis Poruks ; vāka dizaina un ilustrācijas autore Krista Jūlija Kreišmane ; sakārtotāja, redaktore Inese Auziņa. - Rīga : Zvaigzne ABC, [2019]. - Rīga : Poligrāfists. , ©2019. - 122, [3] lpp. ; 21 cm. - Jānis Poruks ir latviešu literatūras romantiskā atzara pamatlicējs. Latviešu literatūrā viņš pirmo reizi ieveda intelektuālo varoni, kurš lielu nozīmi velta dzīves jēgas meklējumiem. Poruks ir arī pirmais latviešu rakstnieks, kurš prozā izmantojis aizgūtus sižetus, tēlus no mitoloģijas un kristīgajām leģendām. Viņa prozā savijas klusās lauku sētas tēlojums ar modernās dzīves atklāsmi. Šajā krājumā iekļauti Jāņa Poruka stāsti, noveles, fantāzijas, tēlojumi un līdzības.

Meitene tīmeklī dodas turnejā : [romāns] / Zoji Saga ; [tulkojusi Dace Andžāne ; redaktore Antra Jansone]. - Rīga : Egmont Publishing, [2017]. - 335, [1] lpp. - 8.-12. kl. - Oriģ. nos.: Sugg, Zoe. Girl Online on tour, 2015. - Uz grāmatas vāka: Zoellas otrais romāns.

Simts un vēl : dzejoļu izlase bērniem / sakārtotāja un redaktore Guna Pitkevica ; māksliniece Alise Landsberga. - Rīga : Zvaigzne ABC, 2019. - 141, [3] lpp. : il. - Tematiskais rādītājs: [144.] lpp. - 1.-4. kl.

Pasakas / Kārlis Skalbe ; māksliniece Katrīna Vasiļevska ; priekšvārds: Dr.philol. Lita Silova. - Rīga : Dienas Grāmata, [2019]. , ©2019. - 449, [6] lpp. : portrets ; 22 cm. - Kārļa Skalbes literārā devuma nozīmīgākā daļa ir viņa pasakas: poētiskas un alegoriskas, arī trauksmainas un nesavaldīgas, bet allaž dzīvi apliecinošas. Gaidot 2019. gada novembri - Kārļa Skalbes 150 gadu jubilejas mēnesi - izdevniecībā "Dienas Grāmata" klajā laists rakstnieka pasaku krājums. Tajā apkopotas visas pasakas no Kārļa Skalbes dzīves laikā publicētām grāmatām un kopotu rakstu izdevumiem, respektējot un saglabājot autora izteiksmes savdabību. - 8.-12. kl.

Piedzīvojumu meistari : romāns skolas vecuma jauniešiem / Dzintars Tilaks ; Vitas Lēnertes vāka dizains ; redaktore Gundega Sēja. - Rīga : Zvaigzne ABC, [2019]. - [Jelgava] : Jelgavas tipogrāfija. , ©2019. - 157, [1] lpp. ; 23 cm. - Viss nav tā, kā pirmajā brīdī izskatās - tā varētu teikt par vairākām epizodēm šajā stāstā. Piemēram, tad, kad sadraudzējas Atis un Armands – pilnīgi atšķirīgi puiši, arī tad, kad Atis satiek Anitu un Lolitu, kas ir dvīņumāsas, un arī tad, kad starp pieaugušajiem uzsprāgst pamatīgs konflikts un zēniem nākas to atrisināt. Protams, ar savām metodēm... Un, tiklīdz kaut kas tiek uzsākts, tā piedzīvojums seko piedzīvojumam. Nu kā tu, cilvēk, nekļūsi par piedzīvojumu meistaru, ja dīvainas situācijas pašas tevi atrod ik uz soļa?. - 5.-7. kl.

Dzejnieks un smarža / teksts un ilustrācijas: Lote Vilma Vītiņa. - Rīga : aminori, 2019. - [Jelgava] : Jelgavas tipogrāfija. - 32 nenumurētas lpp. : ilustrācijas ; 20 x 28 cm. - Kādā jaukā dienā mazā dzejnieka degunā ielien dzejolis! Nē, mākonis! Vai varbūt lietus? Tev laikam pašam būs jāizlasa. Atverot grāmatu, pirmajā lapaspusē ir paslēpusies smaržīga zemene, paberzē to un izbaudi brīnišķīgo zemeņu smaržu. - Pirmsskolas vecuma bērniem.

Paradīzes putni : romāna "Pieci pirksti" otrā grāmata / Māra Zālīte ; redaktore Gundega Blumberga ; mākslinieks Jānis Esītis. - Rīga : Dienas Grāmata, [2018]. , ©2018. - 310, [1] lpp. ; 22 cm. - Māras Zālītes autobiogrāfiskais romāns "Pieci pirksti" (2013), ieguvis ne tikai plašu lasītāju, bet arī profesionāļu atzinību. Māra Zālīte saņēmusi gan Lielo lasītāju balvu, gan Latvijas literatūras gada balvu. Autore bija solījusi turpinājumu. Nu šis brīdis ir pienācis - lasītāji saņem romāna "Pieci pirksti" otro grāmatu "Paradīzes putni". Jaunā prozas darba grodā dramaturģija un precīzās poētiskās detaļas spilgti un nepielūdzami tēlo aprakstīto laikposmu, kas desmitgadīgajai Laurai ir vienīgā realitāte, kurā augt, pieaugt un meklēt patiesību.

Māra : romāns / Osvalds Zebris ; redaktore Sigita Kušnere ; Elīnas Brasliņas ilustrācijas ; Jāņa Esīša un Elīnas Brasliņas vāka dizains. - Rīga : Dienas Grāmata, 2019. - 221, [1] lpp. : ilustrācijas ; 21 cm. - Romāns par vidusskolēnu dzīvi un savas patības atrašanu. Skolā satiekas jaunieši, kuriem ir dažāda dzīves pieredze un izpratne par savu vietu pasaulē. Rakstnieks parāda, ka ikkatra paaudze, meklējot atbildes uz līdzīgiem jautājumiem, nonāk jaunās skarbās situācijās un pārbaudījumos. - 8.-12. kl. - Imanta Ziedoņa dzejolis "Visskaistākās ogas pasaulē", 169.-170. lpp.

Lielā putnu grāmata / teksta un ilustrāciju autors Juvals Zommers ; tulkojums latviešu valodā: Laura Romanovska ; redaktore Astra Feldmane. - Rīga : Mansards, [2019]. , ©2019. - 64 lpp. : ilustrācijas ; 35 cm. - (Lielo grāmatu sērija). - Grāmatas lappusēs tu atradīsi atbildes uz spārnotiem jautājumiem, kā arī faktus par to, kā dažādi putni medī, izdzīvo un dižojas. Sastopies ar raibiem, krāšņiem, jokainiem un pārsteidzošiem spārnotiem radījumiem no visas pasaules un uzspēlē paslēpes. - 1.-4. kl. - Rādītājs: 62.-63. lpp.

Nejauša fotogrāfija

Pēdējas fotogrāfijas