logo
Par skoluAktivitātesFotogalerijaBibliotēkaAvīzeSkolas dokumentiSkolēniemVecākiemStundu sarakstsE-žurnālsPL

2.C KLASES INTERAKTĪVA PASTAIGA “VIENĪBAS NAMA NOSLĒPUMI" LATVIJAS SKOLAS SOMA PROJEKTA IETVAROS

2020-10-13 08:04:12

9. oktobrī 2.c klases skolēni piedalījās izzinošā ekskursijā projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros. Tā bija aizraujošā pastaiga pilsētas centrā gida vadībā, kuras laikā skolēni tika iepazīstināti ar Vienības nama vēsturi, arhitektūru, dizainu un interesantiem faktiem par šo ēku.

Daugavpils Vienības nams-viena no ievērojamākajām celtnēm Latvijā un Eiropā, būvēts 1937. gadā, vēsturiski saistīts ar nacionālās identitātes saglabāšanu Latgalē. Skolēni uzzināja, ka Vienības nams tika uzcelts pēc Valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa ierosinājuma par ziedojumiem un valsts piešķirtajiem līdzekļiem.

1939. gadā tika izdota pastmarka ar Vienības nama attēlu, tā bija tolaik modernākā daudzfunkcionālā ēka Baltijā.

Pasākuma laikā skolēni apskatījās fotogrāfijas par Vienības nama celtniecības norisi, pilnveidoja savas zināšanas par Daugavpils kultūras dzīves norisēm un iespējām tās apmeklēt, iepazinās ar austo darbu izstādi Vienības nama Tradīciju mājā.

Paldies projektam “Latvijas skolas soma” par lielisku iespēju paplašināt savas zināšanām par mūsu pilsētas vēsturi un kultūras dzīvi, smelties iedvesmu un pozitīvas emocijas!

#skolassoma

Informāciju sagatavoja,

Natālija Karpenko