logo
Par skoluAktivitātesFotogalerijaBibliotēkaAvīzeSkolas dokumentiSkolēniemVecākiemStundu sarakstsE-žurnālsPL

AIZRAUJOŠĀ VĒSTURE UN SALDĀS TRADĪCIJAS - 3.A KLASES PIEDZĪVOJUMI "LSS" PROJEKTA IETVAROS

2020-09-30 12:21:00

24.septembrī 3.a klase devas ekskursijā “Aizraujošā vēsture un saldās tradīcijas”.

Vispirms devāmies uz Skrīveriem, kur mūs gaidīja interesanta programma “Saldējums ir laime”. Skolēniem gids pastāstīja par saldējuma vēsturi, tika parādīts, no kādām sastāvdaļām ir gatavots saldējums, kā arī par to, no kurienes tās tiek iegūtas.

Pilnpiens tika ņemts no fermas, augļi un ogas audzētas savā dārzā. Bērniem bija ļoti daudz jautājumu un uz katru gids sniedza atbildi.

Pēc tam skolēniem bija iespēja degustēt dažādu garšu saldējumu: kartupeļu saldējumu ar tomātu mērci, zemeņu sorbetu, paniņu saldējumu, alus saldējumu, saldējumu ar citroniem un rabarberu zefīrsaldējumu.

Visvairāk iespaidu bērniem bija nogaršojot melno ogles saldējumu. No uzņēmuma skolēni saņēma divas saldējuma receptes davanā. Viņiem tika paradīta pirmā uzņemuma saldējuma mašīna.

Nobeigumā skolēnus cienāja ar saldējumu tik, cik bērniem gribējās. Katrs pats izlēma, vai pievienot piedevas (plūmju džemu, aveņu sīrupu, ogas), vai baudīt “tīro” brīnumgaršīgo plombīru.

Pēc tam devāmies uz Koknesi, uz Likteņdārzu. Likteņdārza apmeklējuma izmaksas tika segtas no projekta "Latvijas skolas soma". Te gide ļoti interesanti un aizraujoši stāstīja par Latvijas vēsturi, par dārza nozīmi.

Skolēniem tika piedāvāti arī interesanti uzdevumi. Iespaidu par Likteņdārza apmeklēšanu papildināja jautras kustību rotaļas un brīnumskaistas ainavas.

Skolēni atgriezās mājās iespaidu pilni un ar plāniem, kurp dosimies ekskursijā pavasarī. Paldies projektam Latvijas skolas soma par brīnišķīgu iespēju!

#skolassoma