logo
Par skoluAktivitātesFotogalerijaBibliotēkaAvīzeSkolas dokumentiSkolēniemVecākiemStundu sarakstsE-žurnālsPL

IEPAZĪŠĀNĀS AR LATGALES VĒSTURISKIEM UN MŪSDIENĪGIEM OBJEKTIEM "LSS" PROJEKTA IETVAROS - 7.A BRAUCIENS UZ PREIĻIEM

2020-09-25 09:39:28

Trešdien, 23.09.2020., skaistā, saulainā dienā “Latvijas skolas soma” projekta ietvaros 7.a klases skolēni apmeklēja Preiļus.

No rīta apmeklējām Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeju. Iepazināmies ar Jāzepa Pīgožņa balvas “Par labāko Latvijas ainavu glezniecībā” konkursa darbu izstādi.

Apskatījām Latvijas labāko ainavistu konkursa nominantu un laureātu darbus, analizējām tos.

Pēc tam ceļš mūs aizveda uz Moto & Metal NESTER CUSTOM mākslas galeriju. Tur jautri pavadījām laiku. Galerijā atrodas mākslinieciski izvietotas izstāžu zāles ar individualizētiem motocikliem un metāla mākslas skulptūrām. Tur mēs uzzinājām par metālapstrādi auto darbnīcā kā saimnieciskās darbības nozari.

Skolēni tika iepazīstināti ar darbnīcas telpām, to aprīkojumu, darba vidi. Darbnīcā notika nodarbība. Nodarbības laikā veidojām krāsu, strādājām ar trafaretu, krāsojām.

Pēcpusdienā izglītojošās programmas laikā iepazināmies ar Preiļu muižas dārgumiem: Preiļu muižas kompleksa un parka kultūrvēsturiskiem objektiem. Iejūtāmies "dabas detektīvu" lomā un uzzinājām, kādi dzīvie organismi mūsdienās apdzīvo parka objektus.

Diena bija izdevusies un piepildīta ar pozitīvām emocijām un piedzīvojumiem. Mājās atgriezāmies pārpildīti ar spilgtām emocijām, prieku un lieliski kopā pavadītu laiku!

Paldies "Latvijas Skolas soma" projektam par šo brīnišķīgo iespēju.